Skip to main content

Olga Yaroshenko

O mnie

Absolwentka Krasnodarskiej Szkoły Baletowej,w 2005 dołączyła to zespołu Teatru Baletu Juria Grigorowicza, gdzie tańczyła solowe role w takich baletach jak Don Kichot, Korsar, Jezioro Łabędzie, Rajmonda, w roku 2007 współpracowała z Teatrem Muzycznym w Lublinie, występowała w roli Heleny w Nocy Walpurgii, solistki w Lezgince oraz tańcach Połowieckich z opery Kniaż Igor, Grand Pas z baletu Don Kichot.

W latach 2007-2009 na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie między innymi zatańczyła role Królowej Kwiatów w Dziadku do Orzechów oraz Rosyjskiej Narzeczonej w Jeziorze Łabędzim, od roku 2009 członkini zespołu Polskiego Baletu Narodowego, na jej koncie między innymi role w baletach Don Kichot (Mercedes, Bolero, Grand Pas wariacja I ), Jezioro Łabędzie (wariacja dwóch łabędzi). W roku 2019 angażowana na stanowisko koryfejki Polskiego Baletu Narodowego, gdzie tańczy w całym bieżącym repertuarze.

Wykształcenie

2006 - uzyskała dyplom z wyróżnieniem oraz kwalifikacje pedagoga uzupełniającego kształcenia przedmiotów choreograficznych.

2009 - obroniła tytuł magistra w Krasnodarskim Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuki, uzyskała kwalifikacje pedagoga oraz kierownika zespołu choreograficznego.

2018 - została trenerem BlackRoll technik rolowania i automasażu ciała. 

Działalność

W roku 2014 otworzyła szkolę Tańca ze specjalizacją Balet dla dzieci, gdzie pod jej okiem wiele dzieci rozpoczęło swoją przygodę z tańcem.

W latach 2016/2017 odwiedziła wiele bielańskich przedszkoli i szkół w ramach prowadzenia nieodpłatnych warsztatów edukujących na temat tańca klasycznego i baletu dla dzieci.

Pasja

Swoją przygodę ze sportem oraz tańcem rozpoczęłam w wieku 5 lat na zajęciach gimnastyki artystycznej w Rosji do dziś aktywnie promuje i zachęcam ludzi do aktywności fizycznej, niezależnie od wykonywanego zawodu. Do wszystkich zajęć, które prowadzę podchodzę artystycznie i twórczo, zawsze dostosowuje program zajęć do potrzeb osób ćwiczących, uwielbiam dzielić się wiedzą zdobytą z ponad 20 lat doświadczenia. Serdecznie zapraszam na wszystkie moje zajęcia.

Video